ZOH2014 - Slopestyle: Kvalifikace již dnes

Extrémně nebezpečná trať. Během tréninku 3 zranění a 1 zlomená klíční kost. Jak si v kvalifikaci povede česká naděje na medaily Šárka Pančochová?

Slopestyle je soutěžní disciplína, kde závodníci překonávají trať s umělými překážkami. Na těchto překážkách se ve slopestyle snaží dělat různé triky a skoky, aby získali co nejvíce bodů od rozhodčích. Kromě snowboardu se tato disciplína jezdí také na lyžích a kolech.

Slopestyle patří do kategorie zimních sportů označovaných jako freestyle freeskiing. Na zimních olympijských hrách v Soči 2014 bude mít tato disciplína olympijskou premiéru v kategorii snowboard.

Ve čtvrtek 6. 2. začíná kvalifikace. Prvních Za Českou republiku bude ve slopestyle startovat Šárka Pančochová. 8 nejlepších v kvalifikaci postupuje přímo do finále, ty ostatní čeká ještě boj v semifinále. Jak si Šárka povede na trati, kterou všichni závodníci považují za extrémně nebezpečnou? Při tréninku se zranily hned 3 závodnice, Nor Hormgo si dokonce zlomil klíční kost, což vedlo Shauna Whita, hvězdu amerického výběru, k odstoupení kvůli bezpečnosti z této disciplíny.

Kvalifikaci Slopestyle - ŽENY můžete sledovat dnes od 11:00 na ČT SPORT.

Google+