Olympijské hry Soči - hokej: Hertl se zranil a jeho start je v ohrožení

Tomáš Hertl, který v současné době válí v NHL za San Jose Sharks, se zranil ve čtvrtečním zápase proti LA Kings, kdy jej do kolene trefil kapitán soupeře Dustin Brown. Tím je ohrožen jeho start na Olympijských hrách v Soči.

Adept na cenu nováčka roku v NHL, velký bojovník a talent bude podle prvních zpráv mimo hru minimálně měsíc a dokonce mu hrozí i operace, což by ho vyřadilo mimo hru do konce letošní sezóny a tím i na Olympijských hrách v Soči.

Pokud se Tomáš Hertl vyhne operaci, pak o Olympijských hrách může ještě doufat. Nominace na Olympijské hry v Soči je 7. ledna 2014, kdy Alois Hadamczik představí 25 vyvolených, které nás budou reprezentovat. Více o širší nominaci zde. Jelikož trenér národního týmu o Tomáše hodně usiluje, může ho na Olympijské hry nominovat a v případě přetrvávajícího zranění jej vyměnit za některého jiného hráče.

Pokud však budeme upřímný, tak na Olympijské hry trenér těžko vezme hráče, který bude měsíc mimo hru, v optimistické variantě začne trénovat koncem ledna, odehraje 2-3 zápasy a měl by jet na Olympijské hry? Těžko. Po takovémto zranění se hráč obtížně dostává zpět do hry, kterou hrál předtím. Jednak ztratí tempo, přijde o tréninky a zápasy. Navíc v hlavě má to zranění a nehraje na 100 %. Bojí se, aby si zranění neobnovil a tím pádem se bude co nejvíce vyhýbat soubojům a střetům.

Šance, že pojede Tomáš Hertl na Olympijské hry do Soči je podle nás 10 %. Tomášovi ale přejeme brzké uzdravení a hlavně mu přejeme, aby nedopadl podobně jako Martin Havlát, kterému byla předpovídána hvězdná kariéra, o kterou ho připravila častá zranění.Jak se zranil Tomáš Hertl a ohrozil tak svůj start na Olympijských hrách v hokeji v ruském Soči:

Google+