BBC (British Broadcasting Corporation)

BBC British Broadcasting Corporation

BBC (British Broadcasting Corporation) je televizní a rozhlasová společnost, která zároveň plní i funkci veřejnoprávního vysílání ve Velké Británii. BBC je uznávána pro kvalitu a objektivitu vysílaného zpravodajství. Tato televizní stanice byla založena v roce 1922 pod jménem British Broadcasting Company, až později roku 1927 byla přejmenována na British Broadcasting Corporation, zkráceně pak BBC.

BBC byla první a zároveň i největší zpravodajskou stanicí ve Velké Británii. V počátcích však bylo velice komplikované vysílat do celé země a trvalo tak téměř 20 let, než se technologie vyvinula natolik, aby bylo možné masového vysílání. Zpočátku se jednalo pouze o rozhlasové zpravodajství. Během války bylo televizní vysílání přerušováno a stabilně začala BBC vysílat i v televizi od roku 1946. Rádiovou verzi je také možné poslouchat na BBC online na internetu, slouží pro to BBC World Service, který je financován z rozpočtu britského ministerstva zahraničí.

BBC má hned několik kanálů - BBC One, BBC Two, BBC Three a BBC Four. Je to tedy taková obdoba české televize. BBC One je obsahem podobná naší ČT1 a je to nejsledovanější stanice ve Velké Británii. BBC Two vysílá zejména specializované pořady (pro děti, komedie, dramata, dokumenty), nejznámějším pořadem této stanice je pak Top Gear. BBC Three je zaměřena na mladé diváky ve věku od 15 do 34 let a vysílá komedie, sitcomy, reality show apod. BBC Four je pro intelektuální diváky a nabízí dokumenty, dramata, divadelní představení apod.

Další zahraniční televizní stanice:

Google+